Radhë të gjata automjetesh në Qafë Thanë, qytetarët përballen me vonesa në doganën e Maqedonisë së Veriut

radhe te gjata automjetesh ne qafe thane qytetaret perballen me vonesa ne doganen e maqedonise se veriut
radhe te gjata automjetesh ne qafe thane qytetaret perballen me vonesa ne doganen e maqedonise se veriut

Radhë të gjata janë regjistruar këtë fundjavë në pikën e kalimit kufitar në Qafë Thanë. Vonesat e qytetarëve dhe radhët janë shkaktuar vetëm në doganën maqedonase, ku edhe bëhet kontrolli i mjeteve dhe identifikimi për të hyrë në shtetin fqinj.

Ndërkohë numri i hyrjeve dhe i daljeve në këtë pikë është i lartë. Aktualisht në hyrje të Maqedonisë së Veriut po punohet me 3 sportele.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts