Radhë të gjata me makina në Vërmicë, pushuesit nisen nga Kosova për të kaluar fundjavën në Shqipëri

Ditët e nxehta dhe temperaturat e larta në Kosovë, por jo vetëm kanë bërë që shumë shqiptarë nga Kosova të marrin rrugën drejt bregdetit shqiptar.

Numri i madh i tyre vërehet edhe në pikën kufitare në Vërmicë, edhe në këto orë të hershme të mëngjesit.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, kolona e veturave në dalje të pikës kufitare në Vërmicë është 130-150 metra, dhe pritjet janë 10 deri në 15 minuta.

Situatë më e qetë paraqitet në pikat tjera kufitare.

Kufiri
Kufiri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *