Radhë të gjata në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, mijëra qytetarë hyjnë në Shqipëri

Radhë të gjata janë krijuar në pikën kufitare të kapshticës këtë të shtunë.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se autoritete shqiptare janë duke punuar me kapacitet të plotë për të përballuar fluksin.

Sipas informacioneve, pala greke është duke punuar me sportele të reduktuara. Sakaq mësohet se gjatë 24 orëve të fundit në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 4023 shtetas si dhe kanë dalë 4721 të tjerë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts