Raketat “Javelin”, ish-Sekretari i NATO-s: Kosova dhe Serbia të integrohen në Bashkimin Evropian, bazë për paqe e stabilitet

Ish-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ka deklaruar se BE e ka detyrim t’i integrojë Kosovën dhe Serbinë në Bashkimin Evropian, si bazë për stabilitet të qëndrueshëm. Rasmussen u shpreh se nuk dëshiron të komentojë marrëveshjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kosovës për shitjen e 246 raketave të tipit “Javelin” dhe […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts