Rama flet për hetimin ndaj Ilir Beqajt: Sterilizimi një nga veprat më të rëndësishme në mjekësi, por llogaritë e faturave nuk i bëj unë

rama flet per hetimin ndaj ilir beqajt sterilizimi nje nga veprat me te rendesishme ne mjekesi por llogarite e faturave nuk i bej une
rama flet per hetimin ndaj ilir beqajt sterilizimi nje nga veprat me te rendesishme ne mjekesi por llogarite e faturave nuk i bej une

Kreu i qeverisë Edi Rama, i pyetur nga gazetarët për hetimet e SPAK ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj, tha se ky është një nga ato procese që nuk i koment.

Por lidhur me koncesionin e sterilizimit, ai tha se është një nga veprat më të rëndësishme në shëndetësi.

“Është një opinion i akuzës, por nuk janë të mjaftueshme që të investohet qeveria si përballë një të vërtete absolute. Procesi është nga ato procese që unë nuk I komentoj. Unë besoj se sterilizim është një nga veprat më të rëndësishme në mjekësi. Ka sjell ndryshim rrënjësor. Llogaritë e faturave nuk më takojmë mua, kontrata është një kontratë dhe në vijim sipas të dhënave më të konsoliduara do bëjmë analizën tonë”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts