Rama i përgjigjet kritikëve që thonë se Tirana s’reagoi për arrestimin e 3 policëve: Kush kërkon t’i hedhim benzinë zjarrit, s’do t’ja dijë për Kosovën

rama i pergjigjet kritikeve qe thone se tirana sreagoi per arrestimin e 3 policeve kush kerkon ti hedhim benzine zjarrit sdo tja dije per kosoven
rama i pergjigjet kritikeve qe thone se tirana sreagoi per arrestimin e 3 policeve kush kerkon ti hedhim benzine zjarrit sdo tja dije per kosoven

Kryeministri Edi Rama reagim në Twitter:

Kush thotë se po heshtim apo kush kërkon t’i hedhim benzinë zjarrit duke ngritur akuza ndërkohë që KFOR-i po investigon rastin, nuk do t’ia dijë as për Kosovën e as për Shqipërinë, po vetëm për luftën e stërhumbur politike me mua apo për politikën e luftës imagjinare me Serbinë

Prandaj më duhet edhe njëherë t’u kujtoj se Shqipëria është pjesë e bashkësisë euroatlantike dhe ka fiks të njëjtën linjë të kësaj bashkësie, e cila bombardoi Serbinë dhe krijoi shtetin e Kosovës! Ne presim fjalën e KFOR-it që po heton rastin dhe i qëndrojmë de-eskalimit imediat!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts