Rama jep lajmin: Dronët Bajraktar të FA tanimë me detashmentin e tyre të certifikuar për fluturime pa pilot. Janë në gatishmëri…

rama jep lajmin dronet bajraktar te fa tanime me detashmentin e tyre te certifikuar per fluturime pa pilot jane ne gatishmeri
rama jep lajmin dronet bajraktar te fa tanime me detashmentin e tyre te certifikuar per fluturime pa pilot jane ne gatishmeri

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Dronët Bajraktar të Forcave të Armatosura kanë tanimë edhe detashmentin e tyre të certifikuar të Mjeteve Fluturuese pa Pilot.

Në një postim në rrjetet sociale kreu i qeverisë tha se Oficerët, nënoficerët dhe ushtarët tanë të këtij detashmenti u trajnuan për 4 muaj në Keshan të Turqisë dhe sot janë në gatishmëri.

Postimi i plotë:

Dronët #Bayraktar të Forcave të Armatosura kanë tanimë edhe detashmentin e tyre të çertifikuar të Mjeteve Fluturuese pa Pilot
Oficerët, nënoficerët dhe ushtarët tanë të këtij detashmenti u trajnuan për 4 muaj në Keshan të Turqisë dhe sot janë në gatishmëri si pilotë, elektroteknikë, mekanikë dhe operatorë ngarkesash, duke rritur aftësitë dhe zgjeruar kapacitetet operacionale të Forcës Ajrore dhe Forcave të Armatosura

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts