Rama ndan lajmin: Shqipëria arriti standardet evropiane në parametrat që masin cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj


Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se Shqipëria ka arritur standardet evropiane në parametrat që matin cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj.

turizmi ne shqiperi

Në një status në Facebook, Kreu i qeverisë i referohet Agjencisë Europiane të mjedisit ku shkruan:

“Sipas Agjencisë Europiane të Mjedisit. Rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit e për mbrojtjen ujore  dhe përkujdesja shumë më e madhe për plazhet ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet evropiane në parametrat që masin cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj”.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.