Rama nxjerr grafikun e taksave për biznesin e madh: Shqipëria i ka më të lartat në rajon dhe…


Kryeministri Edi Rama ka publikuar një grafik, që sipas tij tregon se Shqipëria që nga viti 2014 ka taksën më të lartë në rajon për biznesin e madh.

grafiku i taksave per biznesin e madh

Sipas grafikut të kryeministrit Rama, Shqipëria dhe Serbia e kanë taksën për biznesin e madh 15 %, më pas renditet Bosnja, Kosova dhe Maqedonia e Veriut me 10%, ndërsa Mali i Zi 9%.

Por pavarësisht kësaj, thotë kreu i qeverisë, mbetet i lartë numri i akuzave dhe sharjeve për të kundërtën, pasi ai thotë se biznesi i vogël në Shqipëri i ka zero taksat.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.