Rama publikon fotot nga Bubqi: 122 familje që humbën gjithçka nga tërmeti rikthehen nesër

Nesër pritet të futen në shtëpitë e reja edhe banorët e Bubqit që u prekën nga tërmeti i 26 Nëntorit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në rrjetet sociale.

269932676_459814588847541_180617224470008389_n

Kreu i qeverisë shkruan se Bubqi do të presë nesër rikthimin e 122 familjeve të cilat humbën gjithçka pas tërmetit.

“Ky fshati quhet Bubq dhe nesër pret rikthimin e 122 familjeve, të cilat humbën gjithçka prej tërmetit”, shkruan Rama.

Kujtojmë që sot kryeministri Edi Rama mori pjesë në dorëzimin e 500 banesave për banorët e prekur nga tërmeti në Laç.

270100351_459814608847539_2774187586379409938_n 270167182_459814592180874_6321285086320191937_n 269932676_459814588847541_180617224470008389_n 269990117_459814572180876_347661243387232395_n

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *