Rama publikon pamjet e ndërtimit të urës më të lartë në rajon pjesë e Rrugës së Arbrit: Ëndrra 100 vjeçare e dibranëve realitet i prekshëm

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, duke theksuar se me përfundimin e urës më të lartë jo vetëm në Shqipëri dhe me ndërtimin e bajpsit të Murrizit, tanimë i gjithë aksi i rrugës së Arbrit është i lidhur.

Rama thotë se përfundimin e kësaj vepre, bëhet realitet ëndrra 100 vjeçare e dibranëve.

Reagimi i plotë:

Ja edhe ura më e lartë në Shqipëri (157 m) dhe një nga më të lartat në rajon!

🚧🏗Për këtë vepër shumë komplekse u desh të hapen fillimisht, tuneli 3 dhe 4, që pastaj të ngriheshin themelet e saj.

Me përfundimin e kësaj ure dhe me ndihmën e bajpasit të Murrizit, tanimë i gjithë aksi i rrugës së Arbrit është i lidhur👍

🙏Edhe pak durim dhe ëndrra 100 vjeçare e dibranëve do të jetë realitet i prekshëm nga të gjithë😍

#ShqipëriaeArdhmjaJonë⭐️

#SkaKohëPërPushim🏃🏻‍♂️

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.