Rama publikon pamjet: Fusha e ish-fabrikës së tullave në Lushnjë e transformuar totalisht për t’u kthyer në park fotovoltaik për prodhim energjie

rama publikon pamjet fusha e ish fabrikes se tullave ne lushnje e transformuar totalisht per tu kthyer ne park fotovoltaik per prodhim energjie
rama publikon pamjet fusha e ish fabrikes se tullave ne lushnje e transformuar totalisht per tu kthyer ne park fotovoltaik per prodhim energjie

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” pamjet e ish-fabrikës së tullave në Lushnjë.

Rama shprehet se ish-fabrika e tullave në Lushnjë është transformuar totalisht, për t’u shndërruar në park fotovoltaik për prodhim energjie.

Postimi i kryeministrit Edi Rama:

Fusha e ish-fabrikës së tullave në Allprenaj, Lushnje, e transformuar totalisht për t’u shndërruar në një park fotovoltaik për prodhim energjie, si dhe në një hapësirë të gjelbërt, shlodhëse për qytetarët lushnjarë????

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts