Rama publikon pamjet nga ura që lidh Tiranën me veriun: Përfundon brenda vitit
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga procesi i ndërtimit të Urës së Tapizës, pjesë e rrugës nacionale Tiranë-Shkodër, që lidh kryeqytetin me veriun e vendit.

ura

Rama shprehet se deri tani janë realizuar 48% e punimeve. Ai thekson se projekti që do të përfundojë brenda vitit dhe do të garantojë transport të sigurt për udhëtarët e këtij aksi.

Vijon puna për ndërtimin e Urës së Tapizës, pjesë e rrugës nacionale Tiranë – Shkodër, ku deri tani janë realizuar 48% e punimeve. Projekti që do të përfundojë brenda vitit do të garantojë transport të sigurt për udhëtarët e këtij aksi”, shkruan Rama.

ura 1 ura 2 ura 3

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.