Rama takon drejtorin ekzekutiv të Pfizer: Na hapi dyert një vit më parë! Na mundësoi vaksinimin përpara ë tjerëve

Kryeministri Edi Rama ka zhvillluar diën e sotme një takim me drejtorin ekzekutiv ë kompanisë Pfizer.

rama

I ndodhur në ShBA për shkak ë pjesëmarrjes në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara, Rama ka zhvilluar një vizië te zyrat qëndrore të kompanisë Pfizer.

Teksa ka postuar në rrjete sociale një foto me drejtorin Bourla, Rama e falendron për ndihmën e dhënë një vit më parë, kur i mudësoi Shqipërisë marrjen e vaksinave përpara të tjerëve.

“Në zyrat qendrore të kompanisë Pfizer në Nju Jork, me drejtorin ekzekutiv Dr.Albert Bourla, i cili na hapi dyert një vit më parë duke na mundësuar nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve në rajon dhe duke na e lehtësuar ndjeshëm luftën me Armikun e Padukshëm”, shkruan Rama në facebook.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *