Rama uron besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Novruzit, poston foton e veçantë të teqesë së Sari Salltikut


Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Novruzit. Përmes një postimi në facebook, ku ka shpërndarë një foto të teqesë së Sari Salltikut, Rama uron të gjithë besimtarët në këtë ditë të shënuar.

rama

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES

dhe me teqenë magjike të Sari Salltikut e me urimin për besimtarët bektashinj në këtë ditë të shënuar sot për ta, ju uroj të gjithëve një ditë me dritë brenda vetes

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.