Rama zbulon sa doza të vaksinës kineze mbërrijnë sot në Tiranë: Mos e dyshoni kurrë që…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në Stamboll ka siguruar 1 milionë vaksina kineze kundër koronavirusit.

Bashkë me kryeministrin sot do të vijnë në Rinas 192 mijë doza vaksinash.

Rama thekson se për momentin janë kontraktuar “gjysëm milionë doza brenda 60 ditësh”.

“Stamboll. Kemi siguruar 1 milionë vaksina të tjera 😍Kontraktuam për momentin gjysëm milionë doza brenda 60 ditësh😍 Sjellim sot në Tiranë 192 mijë 😍

*Për më shumë pas pak orësh në Rinas dhe kur ju them do t’ia dalim, mos e dyshoni kurrë që do t’ia dalim😍”, shkruan Rama.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.