Ramush Haradinaj viziton familjen e Hashim Thaçit: Përtej dallimeve politike, besoj fuqishëm në drejtësinë ndërkombëtare dhe pafajësinë e tij

ramush haradinaj viziton familjen e hashim thacit pertej dallimeve politike besoj fuqishem ne drejtesine nderkombetare dhe pafajesine e tij
ramush haradinaj viziton familjen e hashim thacit pertej dallimeve politike besoj fuqishem ne drejtesine nderkombetare dhe pafajesine e tij

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar familjen e Hashim Thaçit. Ai është takuar me prindërit e ish-Presidentit, Haxhi dhe Hyre Thaçit.

Dikur kundërshtarë politikë, por Haradinaj thotë se përtej dallimeve politike ai beson tek pafajësia e THaçit dhe drejtësia ndërkombëtare.

Po ashtu Haradinaj u ka dhënë prindërve të Thaçit  medaljen ‘’Me besim në zot, atdhe  e shtet’’ për kontribut të jashtëzakonshëm në çështjen kombëtare.

STATUSI NGA RAMUSH HARADINAJ

Sot kisha nderin që me bashkëpunëtorë, ta vizitoj familjen e Haxhi dhe Hyre Thaçit, prindërit e Presidentit Hashim Thaçi.

Njëherësh për ta kam ndarë medaljen “ME BESIM NË ZOT, ATDHE E SHTET” për kontribut të jashtëzakonshëm në çështjen kombëtare.

Themeli i lirisë dhe Shtetit të Kosovës është Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, udhëhequr nga Komandanti Legjendar Adem Jashari.

Luftë më të drejtë, më të pastër e më fisnike, për çlirim nga pushtimi i egër millosheviqian, nuk do të njohë asnjëherë njerëzimi.

Përtej dallimeve politike, unë besoj fuqishëm në drejtësinë ndërkombëtare, pastërtinë e luftës sonë dhe pafajësinë e të gjithë bashkëluftëtarëve, në këtë rrafsh edhe të Hashim Thaçit!

RH
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts