Raporti i DASH për Shqipërinë, Lapaj: Në vendin tonë korrupsioni të përplaset në fytyrë, populli të reagojë

raporti i dash per shqiperine lapaj ne vendin tone korrupsioni te perplaset ne fytyre populli te reagoje
raporti i dash per shqiperine lapaj ne vendin tone korrupsioni te perplaset ne fytyre populli te reagoje

Kryetari i Lëvizjes “Shqipëria bëhet”, Adriatik Lapaj, i ftuar në rubrikën Çështja e ditës nga moderatori Klevin Muka në News 24, komentoi raportin e DASH për Shqipërinë.

Lapaj theksoi se në vendin tonë korrupsioni është madhor, ndërsa si zgjidhje të vetme për çrrënjosjen e tij sheh reagimin mbarëpopullor.

“Në Shqipeëri korrupsioni të përplaset në fytyrë, korrupsioni është karburanti që mban ngrehinën në këmbë. Qytetarët duhet të presin krahët e zgjatur të politikës ndaj drejtësisë.

[embedded content]

Vota deformohet në Shqipëri përmes blerjes, përmes përdorimit të të fortëve etj. E gjitha mund të ndryshojë falë vullnetit popullor. Ndërkombëtarët dokumentojnë sistemin, ndërsa qytetarët mund ta ndryshojnë realitetin duke reaguar”, deklaroi Lapaj.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts