Raportimi i pazakontë i motit/ Zelensky ‘tallet’ me Putinin pas sulmit të urës së Kerch-it: Sot koha është me diell, por në Krime ka vranësira

Presidenti ukrainas dhe ish-komediani Volodymyr Zelensky rizbuloi personalitetin ​​e tij komik në një raport moti të pazakontë, pas dëmtimit të një ure kryesore strategjike midis Rusisë dhe Krimesë së aneksuar nga Moska.

Udhëheqësi i Kievit u tall me sulmin poshtërues në linjën e furnizimit të Putinit , duke bërë komentet e guximshme në një video të postuar në Telegram.

Zelensky tha: Sot ishte një ditë e mirë dhe kryesisht me diell në vendin tonë. Në pjesën më të madhe të territorit ishte rreth 20 gradë Celsius dhe me diell.

Fatkeqësisht, në Krime ishte vranësira, megjithëse ishte ende ngrohtë. Por sido që të jenë retë, ukrainasit e dinë se çfarë të bëjnë dhe ata e dinë se e ardhmja jonë është me diell.

“Kjo është e ardhmja pa pushtues, në të gjithë territorin tonë, veçanërisht në Krime” u shpreh Zelesnky.

Shpërthimi ndodhi vetëm disa orë pas ditëlindjes së 70-të të Putinit, me një nga ndihmësit e Zelensky që bëri shaka duke postuar: Gëzuar ditëlindjen, zoti President.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts