“Rasti i parë që një shtet vendos të…”/ Deputeti Deliu komenton sulmin iranian ndaj Izraelit: Ishte një mesazh dhe tani Tel Avivi duhet të mendohet mirë

rasti i pare qe nje shtet vendos te deputeti deliu komenton sulmin iranian ndaj izraelit ishte nje mesazh dhe tani tel avivi duhet te mendohet mire
rasti i pare qe nje shtet vendos te deputeti deliu komenton sulmin iranian ndaj izraelit ishte nje mesazh dhe tani tel avivi duhet te mendohet mire

Duke komentuar sulmin e paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit, deputeti i Partisë Socialiste, Denis Deliu, i ftuar në studion e “Open” në News 24, se ky sulm ishte një mesazh që shteti hebre të mos bëjë veprime.

“Ky është një mesazh paralajmërimi për ta mbajtur nën kontroll Izraelin dhe realisht tani Izraeli do të mendohet mirë të bëjë qoftë hakmarrje qoftë veprime të tjera. Është rasti i parë që një shtet e sulmon ushtarakisht Izraelin”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts