Rasti i rrallë/ Kosovari 91 vjeç nga Istogu nis të agjërojë Ramazanin e 78-të

Në xhamitë e Kosovës është falur namazi i teravisë e parë që shënon edhe fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët myslimanë.

Në këtë vit faljet e këtyre namazeve që janë karakteristike për muajin e Ramazanit po bëhen në numër të kufizuar për shkak të situatës së pandemisë në vend.

Osman Mavraj është 91 vjeçari nga Vrella që ka agjëruar 77 Ramazanë. Ai tha në “Alarm”, se është gati për ta agjëruar Ramazanin e 78-të.

“Atëherë kur kemi qenë të ri, Ramazani ka qenë më i mirë, ka pasur më lezet. Tashmë është më lehtë të agjërosh”. u shpreh Mavraj.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *