Reagimet pas vizitës së Kurtit në Maqedoni të Veriut, Osmani: Keqkuptim i vogël që tejkalohet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi sot se vizita e kryeministrit Albin Kurti në Maqedoni të Veriut të premten që lamë pas është keqkuptuar. Sipas saj, shfaqja e flamurit me “Shqipërisë etnike” në mesin e përkrahësve të Kurtit në Tetovë është thjesht lëvizje e një qytetari dhe jo diçka e organizuar. Osmani në konferencën për […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts