“Reagimi i Pendarovskit i nxituar dhe lëndues”, Berisha për vizitën e Kurtit në RMV: Dënoj qëndrimin paternalist të Vuçiç, apel komunitetit ndërkombëtar të…

TIRANË Ish-kryeministri Sali Berisha ka analizuar sot vizitën e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti në Maqedoninë e Veriut dhe reagimet që pasuan si nga Shkupi zyrtar ashtu dhe nga Beogradi. Berisha shkruan në “Facebook” se deklarata e albanofobit të pakorrigjueshëm Vuçiç është e dënueshme. Sa i përket reagimit të presidentit të Maqedonisë së Veriut, Berisha […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts