Reagon policia për ngjarjen në Kamzë: Vajzat nuk janë helmuar, kanë pasur probleme të mëparshme


Policia e Shtetit, ka reaguar nëpërmjet një njoftimi zyrtar, pas ngjarjes në Kamzë, në ndeshjen mes Partizanit dhe Bilisht Sportit, ku disa prej vajzave të ekipit juglindor.

Femra futboll ambulanca logo

Nga raportimet e para, u dyshua për ndonjë helmim të mundshëm, ndërkohë në reagimin e policisë pretendohet se vajzat nuk janë helmuar, por kanë pasur probleme të mëparshme shëndetësore.

REAGIMI ZYRTAR I POLICISË:

Në lidhje me një lajm të publikuar në rrjetet sociale për disa futbolliste të cilat dyshohen se  janë helmuar nga ushqimi, ju bëjmë me dije se: Pas verifikimeve paraprake të kryera nga sherbimet e Policisë të Komisariatit Nr.5 ka rezultuar se futbollistet kanë shfaqur probleme shendetsore si pasojë e shqetësimeve shëndetësore të mëparshme. Vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:

FOTO EKSKLUZIVE/ Panik në ndeshjen e femrave në Kamzë, 6 futbolliste humbin ndjenjat në fushë. Dy prej tyre përfundojnë në…

Vajzat në Kamzë përfunduan në spital, reagon FSHF: Vetëm ne themi të vërtetën, delegati ynë…

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.