Realizoi 6 gola në një ndeshje, Myrto Uzuni mahnit Europën

Ditën e djeshme Uzuni ka qenë protagonist kryesor në futbollin hungarez ku sheh emrin e tij që renditet përkrah një legjende të futbollit hungarez. Shqiptari ka bërë një çmenduri duke shënuar një paradë prej 6 golash në një ndeshje.

Uzuni

Florian Alberti, topi i artë i vetëm hungarez ishte i fundit që ka shënuar për herë të fundit 6 gola në një ndeshje. Nga Uzuni duket se janë mahnitur të gjithë dhe ajo që bie në sy është faqja e Europa Ligës.

“Motivimi i ditës së hënë”, kështu e komenton faqja zyrtare e UEFA Europa Ligës foton e Myrto Uzunit pas shënimit të 6 golave me Ferencvaroshin e tij në ndeshjen e kupës të fituar 9-0. Nëpërmjet një postimi tregohen edhe golat e realizuar nga Uzuni në ndeshjen e Kupës ndaj një kundërshtari që vinte nga kategoria e 3-të.

Sulmuesi shqiptar duket se i ka mahnitur të gjithë pasi 6 gola në një ndeshje janë një shifër e frikshme. Lajm i mirë edhe për Kombëtaren që do ta ketë në dispozicion për ndeshjet e rëndësishme të tetorit një sulmues që po kalon këtë formë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *