Reforma Territoriale, Mazniku: Vora dhe Kamza të bashkohen me Tiranën, banorët të mos ndihen sikur janë pjesë e një qyteti të nivelit të dytë

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku ka propozuar bashkimin e Vorës dhe Kamzës në territorin e Tiranës, në ndarjen e re territoriale.

Capture

Mazniku deklaroi se kjo do të ofronte shërbime më cilësore për qytetarët e Tiranës dhe do bënte që ata të mos ndihen sikur janë pjesë e një qyteti të nivelit të dytë.

“Bashkimi i Vorës dhe Kamzës në territorin e Tiranës do jepte cilësi më të mirë për qytetarët. Dhe që këta të fundit të mos kishin një ndjesi si pjesë e një qyteti të nivelit të dytë”, u shpreh Mazniku.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *