“Reforma zgjedhore, jo një listë dëshirash”, Gjiknuri: Rikthim te 5 qershori? Është thjesht një datë! Opozita asnjë ide konkrete

reforma zgjedhore jo nje liste deshirash gjiknuri rikthim te 5 qershori eshte thjesht nje date opozita asnje ide konkrete
reforma zgjedhore jo nje liste deshirash gjiknuri rikthim te 5 qershori eshte thjesht nje date opozita asnje ide konkrete

Ashtu siç ishte përcaktuar në rendin e ditës, po diskutohet sot raporti vjetor i KQZ për vitin 2023. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Damian Gjiknuri iu kundërpërgjigj opozitës, ndërsa theksoi se mënyra për të ardhur në pushtet, janë vetëm zgjedhjet.

Ai tha se opozita nuk ka dhënë ide konkrete për reformën zgjedhore.

“Opozita nuk kishte një drejtim t saktë, se kush do të merrte përsipër që të udhëheqtë tryezën për reformën zgjedhore. Më vonë u përçanë se ishte problemi i vulës. Dështimi i reformës zgjedhore qe i parashkruar. Me vullnetin e mirë si maxhorancë krijuam një mekanizëm dialogu. Duhej të adresohej vota e diasporës. Ne ofruam që të përfshijmë votimin dhe numërimin elektronik në pjesën më të madhe të vendit.”, tha ai.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts