Reforma Zgjedhore/ Kryetarja e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri takohet me Gjuknurin dhe Alibeajn, Pasztory: Mirëpres fillimin e punës

reforma zgjedhore kryetarja e prezences se osbe se ne shqiperi takohet me gjuknurin dhe alibeajn pasztory mirepres fillimin e punes
reforma zgjedhore kryetarja e prezences se osbe se ne shqiperi takohet me gjuknurin dhe alibeajn pasztory mirepres fillimin e punes

Kryetarja në Detyrë e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Clarisse Pasztory, në një reagim publik shprehet mirëpret fillimin e punës për Reformën Zgjodhe.

Ajo ka zhvilluar një takim ditën e sotme me bashkëkryetarët e komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri dhe Enkelejd Alibeaj, teksa deklaron se do të vazhdojnë takimet gjithëpërfshirëse për këtë Reformë.

“U takova sot me bashkëkryetarët e komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri dhe Enkelejd Alibeaj. Mirëpres rifillimin e punës përmbajtësore të premten dhe përshpejtimin e saj javët e ardhshme, me ndihmë dhe ekspertizë nga Prezenca e OSBE-së në Shqipëri dhe OSBE/ODIHR. Do të vazhdojmë takimet gjithëpërfshirëse për këtë reformë të rëndësishme, gjatë ditëve në vijim”, shprehet ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts