Refuzimi i liberalizimit të vizave për Kosovën/ Genc Pollo shpërndan postimin: Hera e parë që dëgjoj se lidhet me azilkërkuesit nga Shqipëria nën qeverinë Rama!

Ish-deputeti i PD-së Genc Pollo ka shpërndarë në “Twitter” një postim nga Gerald Knaus i Nismës Evropiane të Stablitetit, ku sqaron se për herë të parë dëgjon se mos dhënia e liberalizimit të vizave për Kosovën lidhet me valët e migrimit dhe azilkërkuesit nga Shqipëria.

1200px-Genc_Pollo-700x465

Hera e parë që dëgjoj se mos dhënia e liberalizimit të vizave për Kosovën nga BE -ja është e lidhur me valët e migrimit dhe azilkërkuesit nga Shqipëria nën qeverinë Rama (valët filluan në 2014). Jo jologjike. Dështimi për të njohur rrënjët e shkaqeve në Shqipëri”, shkruan Pollo në postimin e tij.

Postimi i Pollos
Postimi i Pollos

Ndërkaq, Gerald Knaus shkruan se “Nuk janë marrë 10 mijë aplikime për azil nga asnjë vend (pa viza) i Amerikës së Jugut në 2019, sa janë marrë nga Shqipëria”.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *