Regjistrohen 13 raste me COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë

regjistrohen 13 raste me covid 19 ne kosove asnje viktime
regjistrohen 13 raste me covid 19 ne kosove asnje viktime

Konfirmohen 13 raste me COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë vdekjeje. Sot janë shëruar 3 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarave është 157.991.

Në total numri i rasteve aktive është 331. Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.530 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.662.553 doza të vaksinës. Deri më sot 779.481 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts