Regjistrohen 1,737 raste aktive me koronavirus në Kosovë, ja sa qytetarë janë vaksinuar

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës raporton se aktualisht janë 1,737 raste aktive me koronavirus.
Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.279, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 2,965 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 8.637 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.397.224 doza të vaksinës.

Deri më sot 579.622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.