Regjistrohen 18,506 raste aktive me koronavirus në Kosovë, si paraqitet situata me pandeminë

Regjistrohen 18,506 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 198.645, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,058.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.312 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.796.305 doza të vaksinës. Deri më sot 809.228 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 90.619 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com