Regjistrohen 27 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 15 pacientë

Regjistrohen 27 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, janë kryer 812 testime.

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 15 qytetarë. Në total numri i rasteve aktive është 550. Në 24 orët e fundit janë dhënë 151 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.272 doza të vaksinës. Deri më sot 820.906 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 100.437 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com