Regjistrohen 31,084 raste aktive me koronavirus në Kosovë, sa qytetarë janë vaksinuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 31.084. Mësohet se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 180.407, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,033 persona.

Po ashtu mësohet se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.789.127 doza të vaksinës.

Deri më sot 807.383 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts