Regjistrohen 312 raste aktive me COVID-19, MSH thirrje qytetarëve në Kosovë: Respektoni masat

312 raste aktive me COVID-19 regjistrohen në Kosovë.

Sipas të dhënave zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë, deri tani në Kosovë nuk është konfirmuar asnjë rast me variantin Omicron, i cili nga Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka klasifikuar si “variant shqetësues” dhe ka paralajmëruar mundësinë e “pasojave të rënda” nga valët e shkaktuara prej këtij varianti.

MSh e Kosovës, dje përmes një njoftimi ka bërë thirrje që të respektohen masat antiCOVID-19, duke bërë thirrje që t’i kufizojmë edhe manifestimet masive për festat e fundvitit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *