Regjistrohen 335 raste aktive me koronavirus në Kosovë, 759.901 të vaksinuar

regjistrohen 335 raste aktive me koronavirus ne kosove 759 901 te vaksinuar
regjistrohen 335 raste aktive me koronavirus ne kosove 759 901 te vaksinuar

Regjistrohen 335 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.748, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 2,983 persona. Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.349 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.612.311 doza të vaksinës. Deri më sot 759.901 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts