Regjistrohen 4 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, ja sa qytetarë të vaksinuar

Regjistrohen 4 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në raportin e fundit ka njoftuar se nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, ndërsa janë shëruar 160 qytetarë.

Sipas njoftimit, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.713.150 doza të vaksinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.