Regjistrohen 4 viktima dhe 236 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

regjistrohen 4 viktima dhe 236 raste te reja me covid 19 ne 24 oret e fundit ne kosove
regjistrohen 4 viktima dhe 236 raste te reja me covid 19 ne 24 oret e fundit ne kosove

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, bën me dije se nga 2, 648 testime, 236 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sipas autoriteteve shëndetësore, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar katër viktima

Sot janë shëruar 780 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 215.665.

Në total numri i rasteve aktive është 5.961.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts