Regjistrohen 431 raste aktive me koronavirus në Kosovë, 720.378 të vaksinuar

Regjistrohen 431 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 431.

Ndërkohë, numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.317, nga fillimi i pandemisë nga COVID-19 kanë vdekur 2,976 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.707 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.558.528 doza të vaksinës. Deri më sot 720.378 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.