Regjistrohen 4800 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, 152.062 pacientë të shëruar

4800 raste aktive me COVID-19 në Kosovë regjistrohen aktualisht në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, në saj të të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës. Po ashtu mësohet se janë dhënë 1.257.671 doza të vaksinës.

Sipas njoftimit, deri më sot 493.794 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Ndërkohë, numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.062, në total numri i rasteve aktive është 4.800.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.