Regjistrohen 582 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, autoritetet apel qytetarëve: Vaksinohuni!

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 582.

MSH njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.665, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 2,266 persona. Deri më tani në Kosovë janë dhënë mbi 428.818 doza të vaksinës.

Kujtojmë se në Kosovë është prezent edhe varianti “Delta” i koronavirusit, i cili sipas ekspertëve po përhapet më shpejtë sesa variantet e tjera të COVID-19. Një ditë më parë në seancën e Kuvendit të Kosovës, edhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka kërkuar nga qytetarët t’i përgjigjen thirrjes për vaksinim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *