Regjistrohen 627 raste aktive me koronavirus në Kosovë, ja sa të vaksinuar deri më tani

627 raste aktive me koronavirus në Kosovë. MSH më tej bën të ditur se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.679, ndërsa nga fillimi i pandemisë janë 2,248 persona të vdekur nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.674 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërsa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 92.890 doza të vaksinës.

Deri më sot 7718 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.