Regjistrohen 637 raste aktive me koronavirus në Kosovë, si po ecën procesi i vaksinimit

regjistrohen 637 raste aktive me koronavirus ne kosove si po ecen procesi i vaksinimit
regjistrohen 637 raste aktive me koronavirus ne kosove si po ecen procesi i vaksinimit

Regjistrohen 637 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Ky fakt u bë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.078, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 2,991 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.161 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.677.000 doza të vaksinës. Deri më sot 784.166 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts