Regjistrohen 79 viktima në 24 orë dhe mbi 12 mijë të infektuar me koronavirus në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 12, 527 raste të reja me koronavirus, nga 312, 828 teste të realizuara.

Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 5, 164, 780.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 79 pacientë kanë humbur jetën në 24 orë. Ndërkohë 811 pacientë ndodhen në terapi intensive.

Që nga fillimi i pandemisë  janë regjistruar 134, 551 vdekje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.