Regjistrohen 8,903 raste aktive me koronavirus në Kosovë, mbi 441 qytetarë të vaksinuar me të dyja dozat

8,903 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, duke u bazuar te të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 147,347, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga COVID-19 kanë vdekur 2,905 persona. Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.146 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.176.154 doza të vaksinës. Deri më sot 441.622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts