Regjistrohen mbi 6 mijë raste me Covid dhe 24 viktima në 24 orët e fundit në Itali

Mbi 6 mijë raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Itali. Mësohet se në 24 orët e fundit Italia ka shënuar 6, 599 raste të reja me koronavirus, nga 244,657 teste të realizuara.

Ndërkohë, që 24 persona kanë ndërruar jetë.

Mësohet se numri më i madh i rasteve është shënuar në Siçili me 789 raste në 24 orë. Po ashtu bëhet e ditur se në Emilia-Romagna janë regjistruar mbi 700 raste, ndërsa në Lazio u identifikuan 762 të infektuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.