Regjistron të shtëna armësh gjatë një feste në Kanada, plagosen të paktën tre fëmijë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Të paktën tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto.

Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë mbetur një djalë 1-vjeçarë, një vajzë 5 vjeçe dhe një djalë tjetër rreth 11 vjeç. Mësohet se njëri prej të miturve është në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa dy të tjerët në gjendje disi më të stabilizuar.

Nga të shtënat sipas autoriteteve, i plagosur ka mbetur edhe një 23-vjeçarë.

Nuk dihet ende se çfarë e shkoi këtë ngjarje, ndërsa policia është vendosur në ndjekje të autorëve, raportojnë mediat e huaja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *