Rei Manaj, shanse si titullar me Specian/ Juventusi i ka makth shqiptarët!

Juventusi kërkon ende fitoren e parë në Serinë A, por në javën e pestë do të jetë Rei Manaj dhe Specia e tij, skuadra që do të kërkojë t’i zhysë edhe më shumë në krizë bardhezinjtë. Për sa i përket bomberit shqiptar, të rikthyer në Serinë A pas 4 vitesh, në formë huazimi nga Barcelona, 24-vjeçari është në balotazh me Janis Antisten.

manaj 1

19-vjeçari francez ka probleme muskulore dhe nëse nuk ia del, atëherë mund të ketë hapësirë nga minuta e parë për Manajn.

Trajneri Tiago Mota ishte ai që e kërkoi shqiptarin në skuadër dhe besimin ndaj cilësive të Reit ish-interisti e tregoi duke e hedhur në fushë që në ndeshjen e kaluar ndaj Venecias (luajti 25 minuta), ndonëse sulmuesi kuqezi kishte vetëm pak stërvitje në këmbët e tij, si rrjedhojë edhe e ndeshjeve të kombëtareve.

SHQIPTARĂ‹T, NJĂ‹ MAKTH – PĂ«r Juventusin, tĂ« ketĂ« pĂ«rballĂ« futbollistĂ« shqiptarĂ« nuk Ă«shtĂ« se i ka ecur shumĂ« mbarĂ«. NĂ« vitet e fundit, Berat Gjimshiti dhe Atalanta i janĂ« shndĂ«rruar nĂ« njĂ« makth me gjigantin e prapavijĂ«s qĂ« ka ditur tĂ« shkĂ«lqejĂ« pĂ«r tri sezone me radhĂ« pĂ«r ballĂ« Ronaldos me shokĂ«, duke kujtuar mbi tĂ« gjitha eliminimin e Juves nga kupa 3 sezone mĂ« parĂ«, kur Gjimshiti e anuloi totalisht nga fusha asin portugez, i cili tashmĂ« Ă«shtĂ« transferuar te Mançester Junajtidi. Por shqiptarĂ«t kanĂ« qenĂ« edhe protagonistĂ« tĂ« konferencave pĂ«r shtyp tĂ« Masimiliano Alegrit.

Në vitin 2017 Tomas Strakosha ndalte Paulo Dibalën nga pika e penalltisë në Torino, në sekondat finale, ndërkohë që pas ndeshjes, Alegri bënte shaka përpara gazetarëve: “Paulo nuk do të gjuajë më asnjë penallti, nëse përballë do të ketë një portier shqiptar.

NĂ«se ai do tĂ« jetĂ« i njĂ« kombĂ«sie tjetĂ«r, pa dyshim qĂ« po”. Me kĂ«tĂ« deklaratĂ«, “Konti Maks” i referohej edhe faktit se dy javĂ« pĂ«rpara ndeshjes me Lacion, DibalĂ«s i priste penallti edhe Etrit Berisha, nĂ« ndeshjen me AtalantĂ«n. Tani, duhet tĂ« presim vetĂ«m se si do tĂ« pĂ«rfundojĂ« dueli i sotĂ«m i Rei Manajt me Juventusin. A do tĂ« vazhdojĂ« mallkimi shqiptar pĂ«r “ZonjĂ«n e VjetĂ«r”?

PĂ«rgatiti: JETON STAMOLLA/ PANORAMA SPORT

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *