Rekord i zi ditor në Indi, gati 402 mijë raste të reja me koronavirus

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë të Indisë, në 24 orët e fundit, u regjistruan gati 402 mijë njerëz të infektuar, që është një rekord i ri i epidemisë.

Gjithashtu është bërë e ditur se edhe 3.523 njerëz vdiqën për shkak të koronavirusit, raporton Reuters. Që nga shkurti i këtij viti, mbi 7.7 milionë raste të reja janë konfirmuar gjatë valës së dytë të pandemisë në Indi dhe gjatë valës së parë.

Theksojmë se një numër kaq i madh i pacientëve janë regjistruar për një periudhë prej 6 mujore.

Shtetet e ndryshme kanë nisur ndihmat e tyre për ta ndihmuar shtetin aziatik, i cili ka humbur kontrollin mbi pandeminë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.