Rekord infektimesh në Holandë, vetëm në 24 orë identifikohen mbi 16 mijë raste të reja me COVID

Situata epidemiologjike në Holandë mbetet shqetësuese.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se ka një rritje të numrit të infektimeve, ndërsa bëjnë apel që qytetarët të mos hezitojnë por të marrin vaksinën kundër Covid-19 për të parandaluar përhapjen e virusit.

Vetëm në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 16,364 raste të reja me Covid.

Ndërsa theksojnë se rekord i infektimeve ishte shënuar në dhjetor të vitit 2020 me 12, 997 infeksione.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.